Skip to main content

Autorské řešení Globemy – alternativa ke Google Maps Engine

Na konci ledna 2016 Google přestane nabízet službu Google Maps Engine – cloudové řešení pro vizualizaci prostorových dat. Jelikož některé z našich produktů tuto službu využívaly, vyvinuli jsme vlastní řešení s podobnými funkcemi. 

Nástroj Globema GeoPlatform (GGP) je určen k budování speciálních mapových aplikací, které nad Google Mapami prezentují prostorová data importovaná z různých zdrojů (např.: demografická data, data z CRM, adresní body, marketingová data, atd.). Důležitou výhodou GGP proti Google Maps Engine je možnost uchovávání dat v cloudu i v IT infrastruktuře klienta.

Globema GeoPlatform je nástroj k vytvoření vlastního úložiště prostorových dat, který používá databázi PostGIS a technologii GeoServer. Platforma GGP se skládá z následujících modulů::

  • Google Mapy – možnost zobrazení Google Map stylizovaných podle potřeb zákazníka
  • Vrstvy WFS  – možnost zobrazování objektů získaných prostřednictvím služby WFS
  • Vrstvy WMS – možnost zobrazení map získaných prostřednictvím služby WMS
  • Spatial Data Processor – umožňuje import prostorových dat z různých zdrojů a jejich následnou prezentaci ve formě WMS / WFS
  • Autorizace Google – omezení přístupu k aplikaci založené na účtech Google

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte

Aplikace založené na GGP

První produkt, který je založený na Globema GeoPlatform, je nová verze aplikace GeoGrid, která byla navržena pro terénní pracovníky firem zabývajících se údržbou různých typů sítí (např.: dálkové vytápění, energie, osvětlení, telekomunikace, atd.). GeoGrid zobrazuje nad Google Mapami síťovou infrastrukturu a další potřebná data, včetně podrobných informací o všech objektech. Objekty mohou být zobrazené i ve Street View. Rozhraní aplikace je přizpůsobeno mobilním zařízením a obsluha aplikace na malých obrazovkách je velmi snadná.

1112323234235235235

Dozvědět se více Demo GeoGrid

Mohlo by Vás zajímat:

Vizualizujte vaši síť na Google Mapách a ve Street View Nové, výhodnější licenční podmínky Google Map