Skip to main content

Novým vlastníkem společnosti Globema se stal fond Avallon MBO

By 22 června, 20224 srpna, 2022Události

Avallon MBO je “private equity” fond (fond soukromého kapitálu) z Lodže, který se specializuje na “management buy-outs” (manažerské odkupy). Fond do různých společností investuje již 25 let a dosud participoval ve více než 100 transakcích. Nedávno Avallon MBO získal většinový podíl ve společnosti Globema. Transakce byla provedena společně s manažery společnosti Globema.

„Investujeme do zajímavé, velmi dobře prosperující společnosti se zavedenou pozicí na polském trhu a obrovským potenciálem rozvoje na zahraničních trzích. Globema se jako IT společnost specializuje na specifickou, ale velmi perspektivní oblast geoprostorových řešení. Odhaduje se, že přibližně 80 % všech dnes shromažďovaných dat obsahuje geoprostorová data a ta jsou klíčovým prvkem většiny technologických služeb. Vedoucí postavení společnosti Globema v Polsku a vysoký podíl exportu na celkových tržbách jsou skvělým základem pro další dynamickou expanzi. Globema disponuje kvalifikovaným týmem, který vyvíjí nové nástroje pro rozšíření nabídky produktů. Vlastní produkty společnosti jsou důležitým pilířem pro rozsah růstu“, říká Marcin Konarski, partner společnosti Avallon odpovědný za transakci.

Přečtěte si článek – Avallon investuje do IT (v AJ)

„Po transakci budeme pokračovat v naší obchodní cestě a zaměříme se především na rozšiřování našich produktů a geolokačních služeb (Location Based Services) založených na Mapách Google. Kromě toho budeme rozvíjet systémy správy síťových zásob s využitím platformy GE Smallworld, zejména v USA a Kanadě. Plánujeme také uvedení nových produktů na trh, které jsme v posledních letech vyvíjeli v našem výzkumném a vývojovém centru. Tyto produkty vycházejí z mnohamilionových výzkumných projektů. V příštích několika letech budou rozhodujícím prvkem zvyšování hodnoty naší společnosti“, říká Ryszard Rybus, CEO společnosti Globema.