O GLOBEMĚ

Globema je předním poskytovatelem a integrátorem geoprostorových softwarových řešení, která umožňují efektivní plánování, řízení a kontrolu pro sítě, majetek a zdroje utilitních, telekomunikačních a dalších společností.

NAŠE POSLÁNÍ

Posláním Globemy je vývoj a implementace komplexních IT řešení, založených na renomovaných softwarech, která zákazníkům přinesou skutečné výhody, spolu se zajištěním rentability projektů. Našim cílem je také poskytování kvalitní technické podpory a profesionálního poradenství, abychom zajistili spolehlivost a maximální funkčnost všech námi dodávaných systémů.

Díky neustálému zlepšování našich schopností a nepřetržitému studiu odvětví, pro která dodáváme řešení, se nám daří plnit všechny naše cíle. Stabilita společnosti a přátelská a milá atmosféra jsou klíčem k efektivní a účinné týmové práci, která má za následek úspěšnou realizaci všech našich projektů.

Historie

Globema byla založena v prosinci léta Páně 1997. Zpočátku se naše firma zaměřovala na spolupráci s britskou společností Smallworld. Po její akvizici s General Electric v roce 2000 jsme se stali obchodními partnery společnosti GE Energy a získali jsme statut prvního VAR (Value Added Reseller) systému Smallworld v Polsku.

Roku 2003 společnosti GE & Globema podepsaly rámcovou smlouvu o poskytování služeb a od té doby naši konzultanti podporují GE implementace po celém světě. Naše VAR smlouva byla zanedlouho rozšířena i do dalších evropských zemí. K systému Smallworld se brzy přidaly další produkty GE Digital Energy, včetně Field Force Automation (FFA) a PowerOn. V roce 2004 byla založena Globema CS, která se od té doby stará o naše projekty v Česku a na Slovensku. O tři roky později vznikla Globema RO v rumunské Bukurešti. Nejnovějším přírůstkem do naší rodiny je Globema US LLC, která pokrývá americký trh. Na začátku roku 2012 společnost GE začala prodávat naše vlastní aplikace. Ve stejném roce jsme podepsali partnerskou dohodu se společností Google a stali jsme se Google Cloud Premier Partnerem pro Google Maps Platform.

GLOBEMA DNES

Globema je předním poskytovatelem geoprostorových softwarových řešení.

V průběhu let jsme vyvinuli silné, dlouhotrvající vztahy s více než 700 zákazníky na pěti kontinentech. Specializujeme se na OSS & Evidenci sítě, SmartGrid, Geo-marketing, DMS/OMS a systémy pro řízení lidských zdrojů. Naše produkty poskytují funkce pro evidenci sítí, plánování změn sítí, podporu podnikových procesů, správu odstávek, podporu prodeje a řízení terénních pracovníků.

VÝZKUM A VÝVOJ

Globema aktivně realizuje projekty v oblasti výzkumu a vývoje a jejich výsledky následně implementuje po celém světě. Vyvíjíme novinky ve 2 vlastních vývojových centrech a spolupracujeme s největšími univerzitami a výzkumnými zařízeními. Některé z našich projektů jsou spolufinancovány Evropskou unií.

Kdo jsme

Náš tým se skládá z kvalifikovaných softwarových specialistů, kteří dosahují výborných výsledků v oblasti vývoje a implementace geoprostorových aplikací a velmi dobře rozumí telekomunikacím, energetice, distribuci ropy a plynu, dálkovému vytápění a dalším odvětvím. Globema zaměstnává více než 70 Smallworld™ certifikovaných profesionálů a několik odborníků s certifikáty Scrum, Google Maps Platform, PRINCE2 a FME.