Vytváříme prostor pro růst vašeho podnikání

Seznamte se s naší historií a s tím, kdo jsme!

Co děláme?

O mapách a sítích víme všechno!

Globema je předním poskytovatelem specializovaných geoprostorových řešení, IT produktů a služeb pro „síťařské“ společnosti (telekomunikace, energetika, teplárenství atd.), ale i pro mnoho dalších (včetně e-komerce, dopravy a logistiky, maloobchodu, finančnictví, pojišťovnictví). Poskytujeme IT řešení v těchto oblastech:

  • Správa síťových aktiv / evidence zdrojů,
  • Řízení práce v terénu,
  • Profesionální využití map,
  • Integrace systémů,
  • Analýzy podporované AI/ML,
  • Digitalizace dat.

Jsme na trhu téměř 25 let – jak to všechno začalo?

Historie společnosti Globema

Společnost Globema byla založena v prosinci 1997 z iniciativy Marka a Marie Gondziových. Brzy se k nim připojili Marek Maniecki (1998) a Ryszard Rybus (2002). O několik desítek let dříve se všichni setkali na Fakultě elektroniky a informačních technologií Varšavské technické univerzity.
Založení společnosti bylo vedeno snahou uvést na transformující se polský trh informačních technologií inovativní systémy GIS a geoprostorových řešení.

Již v roce 1998 Globema navázala partnerství s britskou společností Smallworld, kterou v roce 2000 převzal koncern General Electric. Toto partnerství jsme udrželi a rychle jsme získali status obchodního partnera GE Energy a působili jsme jako jediný prodejce softwaru Smallworld s přidanou hodnotou (Value Added Reseller) v Polsku.

V té době jsme také provedli první implementace tohoto softwaru u telekomunikačních operátorů, distributorů elektřiny a teplárenských společností.

Brzy jsme také začali vytvářet vlastní řešení, zpočátku na platformě GE Smallworld. Navázali jsme také řadu strategických partnerství, mimo jiné se společnostmi Google, Microsoft a Safe Software.

Činnost společnosti Globema byla vždy založena na snaze přinášet pozitivní změny díky zavádění moderních řešení a inovací. I přes uplynulá léta a mnohé změny, kterými Globema stále prochází, zůstává tato myšlenka nezměněna.

Naši partneři

Jsme autorizovaným partnerem společnosti GE Digital a distributorem softwaru GE Digital Grid Solutions ve vybraných evropských a severoamerických zemích.
Jako Google Cloud Premier Partner (nejvyšší partnerské ocenění společnosti Google) jsme jediným Premier Partnerem v Polsku v oblasti distribuce licencí Google Maps.
Jsme také stříbrným partnerem společnosti Safe Software, tvůrce FME – jedné z nejpopulárnějších platforem pro integraci a transformaci dat.

Kdo jsme dnes?

V průběhu let jsme navázali silné a dlouhodobé vztahy s přibližně 800 podnikovými zákazníky na 6 kontinentech.

Naše řešení podporují společnosti z oborů, jako jsou telekomunikace, energetika, dálkové vytápění, e-komerce a maloobchod, doprava a mnoho dalších.

Seznamte se s příběhy našich zákazníků

Projekty výzkumu a vývoje

Od roku 2012 si udržujeme status výzkumného a vývojového centra a realizujeme inovativní projekty v oblasti energetiky, obnovitelných zdrojů energie a dopravy a logistiky s využitím umělé inteligence.

Spolupracujeme s předními univerzitami a vědeckými institucemi v Polsku, včetně Varšavské technické univerzity, Technické univerzity v Lodži, Varšavské univerzity a Vědecko-technické univerzity AGH v Krakově. Mnoho našich projektů je spolufinancováno Evropskou unií a Národním centrem pro výzkum a vývoj v Polsku.

Náš tým

Jsme tým vysoce kvalifikovaných odborníků s rozsáhlými zkušenostmi s mnoha IT projekty. Dokládá to řada certifikátů (včetně GE Smallworld, Scrum, PRINCE2, FME, Google Maps a Cloud), ale především je to potvrzeno dlouholetou spoluprací s GE a účastí na desítkách projektů realizovaných v rámci Master Service Agreement na platformě Smallworld po celém světě.

Mnozí z našich zaměstnanců jsou absolventy předních polských technických univerzit, kteří již řadu let rozvíjejí svou profesní kariéru ve společnosti Globema. S akademickými pracovníky těchto univerzit také neustále spolupracujeme v rámci našich výzkumných a vývojových projektů.

Jsme zapálení pro to, co děláme. Pracujeme jako tým a vzájemně se podporujeme. Společně pracujeme na rozvoji Globemy, ale staráme se i o rozvoj každého z nás – a to i po pracovní době. Více se o tom můžete dozvědět z našeho Facebooku a Instagramu.

Naše služby
Přidejte se k nám!

Pojďme se lépe poznat!

Chcete být informováni o novinkách ze společnosti Globema? Doporučujeme vám:

Přihlaste se k našemu newsletteru – každé čtvrtletí od nás budete dostávat nejzajímavější články, případové studie, návody a novinky ze světa dat a map!

Odebírat newsletter

Sledujte nás na sociálních sítích – neustále sdílíme informace o dění v naší společnosti, novinkách v produktech nebo zajímavých událostech v oboru.