FME 2020.2 – vyzkoušejte funkce z nejnovější verze

By November 3, 2020 FME
22-2020-11-04-nowa wersja FME

Na konci října vydala společnost Safe Software další verzi platformy pro integraci dat, FME. Je to verze 2020.2, třetí vydání v tomto roce. Představujeme vám sadu nových vylepšení a zajímavý pohled na FME 2021 – verzi, která se objeví na jaře příštího roku.

Vytvářením nových verzí platformy FME reaguje Safe Software na požadavky uživatelů FME. Společnost si váží poznatků svých uživatelů o tom, jak zlepšit FME. Pokud máte nějaké nápady nebo návrhy týkající se FME, nezapomeňte své myšlenky poslat nám nebo přímo do Safe Software.

Pojďme k věci! Co je nového v nejnovější verzi FME?

Vylepšení použitelnosti pro FME Server, FME Desktop a mobilní aplikace

 • FME Server Automatizace – Nové výstupní porty na každém spouštěči (trigger), které indikují, jak bude fungovat váš automatizovaný pracovní postup, pokud trigger selže. Díky tomuto řešení není nutné neustále sledovat pracovní postup (workflow).
22-2020-11-04-Automatyzacja.png
 • FME AR 1.6.0 (pouze iOS)
  • Vylepšená stabilita geolokačního modelu – dříve by použití polohových senzorů k načtení geolokačního modelu do jeho skutečné polohy na Zemi co nejpřesnějším způsobem způsobilo neúmyslné posunutí modelů. V nejnovější verzi FME jsou modely stabilizované.
  • Compass – orientaci modelu můžete vidět v reálném světě zobrazením otisku modelu vedle kompasu vloženého do aplikace.
22-2020-11-04-FME_AR_kompas
 • FME Data Express 1.4 (iOS i Android)
  • Měřítko mapy a úroveň přiblížení – počáteční úroveň přiblížení mapy „Location Picker“ je nyní vylepšen. Při provádění úprav zůstane úroveň přiblížení zachována i po opětovném otevření mapy.
  • Hledání úložišť – stránka úložiště (Repositories) nyní obsahuje vyhledávací lištu, takže můžete snadno najít to, co potřebujete.
  • Satelitní mapa – při výběru parametru geometrie je nyní pro „Location Picker“ dostupná nová satelitní mapa.
22-2020-11-04-FME_DataExpress
 • FME Workbench – GML Writer nyní umožňuje používat režim XML Appender. To zvyšuje flexibilitu a poskytuje větší kontrolu nad zápisem do složitějších schémat.

Podpora nových aplikací

 • ArcGIS Portal – na základě požadavků více uživatelů je nyní možné vytvořit webovou službu portálu ArcGIS podle šablony dostupné v FME a použít ji k vytvoření webového připojení portálu ArcGIS. Když je v ArcGISOnlineConnector zadáno webové připojení, můžete přistupovat k obsahu svého portálu. Více informací na webu Safe Software.
22-2020-11-04-ArcGISPortal
 • Shopify – zcela nová možnost použití FME, která nesouvisí s prostorovými daty. FME 2020.2 přináší podporu pro Shopify. Firmy, které používají Shopify k vytváření svých webových stránek pro e-shop, ke správě objednávek a inventáře a ke zpracování plateb, mohou nyní ke správě svého katalogu produktů používat Shopify API pro FME. Pomocí FME můžete automaticky nahrávat produkty, spravovat inventář a aktualizovat obrázky produktů. To vám umožní synchronizaci s ostatními systémy a automatizaci celého pracovního postupu. Více informací na webu FME.
22-2020-11-04-Shopify

Vyzkoušejte všechny nové funkce FME 2020.2. Stáhněte si FME! Pokud instalujete FME poprvé, můžete použít 30denní bezplatnou zkušební verzi.

Co přijde na jaře: Rychlý náhled na FME 2021.0

Safe Software již pracuje na vydání FME 2021.0, které je plánovaném na jaro příštího roku.

Jednou z funkcí FME 2021.0 bude zpracování video záznamů z událostí (Event stream processing – ESP). Umožní vám to integrovat streamovaná data pomocí streamů událostí pro nepřetržité zpracování dat v reálném čase. To poskytuje alternativu k hromadným/dávkovaným pracovním postupům, které se již snadno automatizují pomocí FME.

Zpracování streamů v reálném čase je ideální pro streamy jakéhokoli objemu. Díky tomuto přístupu můžete data uspořádat podle časových značek a zajistit, aby bylo možné nevyžádaná data odfiltrovat bezprostředně před tím, než budou použita nebo zapsána do datového skladu nebo platformy BI.

Stručně řečeno, FME 2021 ještě více usnadní integraci IoT a streamovaných dat.

Nemůžeme se dočkat dalších změn a nových funkcí budoucích vydání FME!