Skip to main content

FME 2020.2 – vyzkoušejte funkce z nejnovější verze

By 3 listopadu, 202019 listopadu, 2020FME
22-2020-11-04-nowa wersja FME

Na konci října vydala společnost Safe Software další verzi platformy pro integraci dat, FME. Je to verze 2020.2, třetí vydání v tomto roce. Představujeme vám sadu nových vylepšení a zajímavý pohled na FME 2021 – verzi, která se objeví na jaře příštího roku.

Vytvářením nových verzí platformy FME reaguje Safe Software na požadavky uživatelů FME. Společnost si váží poznatků svých uživatelů o tom, jak zlepšit FME. Pokud máte nějaké nápady nebo návrhy týkající se FME, nezapomeňte své myšlenky poslat nám nebo přímo do Safe Software.

Pojďme k věci! Co je nového v nejnovější verzi FME?

Vylepšení použitelnosti pro FME Server, FME Desktop a mobilní aplikace

 • FME Server Automatizace – Nové výstupní porty na každém spouštěči (trigger), které indikují, jak bude fungovat váš automatizovaný pracovní postup, pokud trigger selže. Díky tomuto řešení není nutné neustále sledovat pracovní postup (workflow).
 • FME AR 1.6.0 (pouze iOS)
  • Vylepšená stabilita geolokačního modelu – dříve by použití polohových senzorů k načtení geolokačního modelu do jeho skutečné polohy na Zemi co nejpřesnějším způsobem způsobilo neúmyslné posunutí modelů. V nejnovější verzi FME jsou modely stabilizované.
  • Compass – orientaci modelu můžete vidět v reálném světě zobrazením otisku modelu vedle kompasu vloženého do aplikace.
 • FME Data Express 1.4 (iOS i Android)
  • Měřítko mapy a úroveň přiblížení – počáteční úroveň přiblížení mapy „Location Picker“ je nyní vylepšen. Při provádění úprav zůstane úroveň přiblížení zachována i po opětovném otevření mapy.
  • Hledání úložišť – stránka úložiště (Repositories) nyní obsahuje vyhledávací lištu, takže můžete snadno najít to, co potřebujete.
  • Satelitní mapa – při výběru parametru geometrie je nyní pro „Location Picker“ dostupná nová satelitní mapa.
 • FME Workbench – GML Writer nyní umožňuje používat režim XML Appender. To zvyšuje flexibilitu a poskytuje větší kontrolu nad zápisem do složitějších schémat.

Podpora nových aplikací

 • ArcGIS Portal – na základě požadavků více uživatelů je nyní možné vytvořit webovou službu portálu ArcGIS podle šablony dostupné v FME a použít ji k vytvoření webového připojení portálu ArcGIS. Když je v ArcGISOnlineConnector zadáno webové připojení, můžete přistupovat k obsahu svého portálu. Více informací na webu Safe Software.
 • Shopify – zcela nová možnost použití FME, která nesouvisí s prostorovými daty. FME 2020.2 přináší podporu pro Shopify. Firmy, které používají Shopify k vytváření svých webových stránek pro e-shop, ke správě objednávek a inventáře a ke zpracování plateb, mohou nyní ke správě svého katalogu produktů používat Shopify API pro FME. Pomocí FME můžete automaticky nahrávat produkty, spravovat inventář a aktualizovat obrázky produktů. To vám umožní synchronizaci s ostatními systémy a automatizaci celého pracovního postupu. Více informací na webu FME.

Vyzkoušejte všechny nové funkce FME 2020.2. Stáhněte si FME! Pokud instalujete FME poprvé, můžete použít 30denní bezplatnou zkušební verzi.

Co přijde na jaře: Rychlý náhled na FME 2021.0

Safe Software již pracuje na vydání FME 2021.0, které je plánovaném na jaro příštího roku.

Jednou z funkcí FME 2021.0 bude zpracování video záznamů z událostí (Event stream processing – ESP). Umožní vám to integrovat streamovaná data pomocí streamů událostí pro nepřetržité zpracování dat v reálném čase. To poskytuje alternativu k hromadným/dávkovaným pracovním postupům, které se již snadno automatizují pomocí FME.

Zpracování streamů v reálném čase je ideální pro streamy jakéhokoli objemu. Díky tomuto přístupu můžete data uspořádat podle časových značek a zajistit, aby bylo možné nevyžádaná data odfiltrovat bezprostředně před tím, než budou použita nebo zapsána do datového skladu nebo platformy BI.

Stručně řečeno, FME 2021 ještě více usnadní integraci IoT a streamovaných dat.

Nemůžeme se dočkat dalších změn a nových funkcí budoucích vydání FME!