Skip to main content

FME 2021.0 – PODÍVEJME SE NA NOVOU VERZI

By 9 dubna, 2021FME

FME 2021.0 poskytuje novou kvalitu práce s daty. Podívejte se, co můžete díky nové verzi získat!

FME 2021.0 přináší spoustu nových možností: probíhají významné změny, které vám pomohou spojit se s ještě více systémy, transformovat s rychlostí a hbitostí a automatizovat se zvýšenou kontrolou. Zde jsou oblasti, kde byly přidány nové funkce:

Rozšířená podpora systému

Vylepšené uživatelské prostředí

Pokročilé automatizace

Automatické škálování

Rozšířená podpora systému: Připojení více dat

Abychom pokračovali v rozšiřování dosahu vašich dat, přidali jsme podporu pro více než 10 nových systémů. Bez ohledu na to, kde jsou vaše data shromážděna, uložena nebo použita, vám FME může pomoci zpřístupnit a použít vaše data pro lidi, kteří je potřebují. Jako příklad vybíráme několik nových systémů:

 • Apache Parquet (Reader/Writer) – Čtení a zápis datových sad z tohoto vysokého objemu dat, ukládání dat orientovaných na sloupce, budoucnost CSV. Což je běžné při práci s velkým objemem dat.
 • PROJ7 (Transformer) – Přístup k sítím na dálku v této nové verzi PROJ.
 • RabbitMQ (Connector) – Připojte se ke zprostředkovateli zpráv RabbitMQ (AMQP 0-9-1) abyste mohli odesílat, přijímat, potvrzovat nebo počítat zprávy na podporu pracovních toků datových proudů.
 • CKAN (Connector) – Nahrávejte a stahujte data z tohoto populárního portálu otevřených dat s otevřeným zdrojovým kódem.
 • BIM360 Docs (Connector) – Nahrávejte, stahujte nebo vypisujte soubory hostované v BIM360 Docs přímo do a z FME.
 • Esri CityEngine (FME Hub) – Generujte 3D modely ze vstupní geometrie a balíčků pravidel CityEngine. To lze použít pro městské plánování a automatizovanou údržbu digitálních dvojčat.

Vylepšený uživatelský komfort: Snadnější a rychlejší než kdykoli předtím

V FME 2021.0 uvidíte významná vylepšení výkonu, která zlepšují vaší zkušenost s použitelností, flexibilitou a rychlostí. Díky dialogům transformátorů závislých na datech, které jsou nyní k dispozici v AttributeManageru, a novému vizuálnímu nástroji pro vytváření dialogových oken parametrů můžete vytvářet stále efektivnější a opakovaně použitelné pracovní postupy, což šetří ještě více času. To je obrovské plus pro každého, kdo používá FME Hub ke sdílení pracovních workspace a vlastních transformátorů. Vnitřní fungování FME bylo vyladěno tak, aby bylo snazší konfigurovat transformátory, pracovat rychleji než kdy dříve a zpracovávat streamovaná data v reálném čase.

Dialogová okna v datových transformátorech (např. Tester, AttributeManager, TestFilter) – již si nemusíte pamatovat přesné hodnoty jednotlivých atributů. Abyste viděli odpovídající hodnoty, stačí v FME 2021 při konfiguraci podmínek začít psát.
Nyní můžete při konfiguraci klauzulí Test nebo TestFilter začít psát a zobrazit odpovídající hodnoty nebo jednoduše použitelná zaškrtávací políčka.
S novou funkcí Streams na serveru FME Server je snazší než kdy dříve integrovat streamovaná data a IoT pro nepřetržité zpracování dat v reálném čase. Streamování dat jakéhokoli svazku, od nízkého nebo sporadického až po vyhrazený velký objem, kde je vyžadována nízká latence, jsou pro Streamy ideální. Alternativou k hromadným nebo dávkovým pracovním postupům umožňuje Streams zpracování dat před jejich uložením, takže můžete data sumarizovat, filtrovat a používat tak, jak potřebujete.

Pokročilé automatizace: Zvýšená kontrola a robustnost

Pro uživatele FME Server je správa složitých pracovních postupů automatizace ještě snazší. Díky Garantovanému doručení (Guaranteed Delivery) můžete vytvořit robustnější pracovní postupy pro sledování a prevenci selhání při komunikaci s více interními a externími systémy. Toto je kritický požadavek v procesech RFP (Request for Proposal) pro integraci podnikových aplikací.

Pokud pracujete s automatizacemi, které spojují těžké zpracování úloh nebo potřebujete řešit složité spouštěče, je k dispozici nyní ruční spouštěč, takže můžete spustit automatizaci na vyžádání kliknutím na tlačítko nebo prostřednictvím volání REST.

Díky Streams, zcela novému rozhraní na FME Server, je snadnější než kdy dříve integrovat streamování a IoT data pomocí streamů událostí pro nepřetržité zpracování dat v reálném čase bez jakéhokoli kódování. Jako alternativu k hromadnému nebo dávkovému zpracování vám zpracování streamu umožňuje připojit a integrovat streamy, obohatit a analyzovat data pro rozhodování v reálném čase bez ohledu na zdroj a objem vašich dat.

Automatické škálování

Pokud pracujete s velkým rozvinutím, možná jste narazili na otázky jako:

 • Kolik CPU a paměťových zdrojů vyžadují moje pracovní prostory?
 • Mám implementovat Dynamic Engines a jak jim mám přiřadit úlohy nebo fronty?
Abychom vám pomohli najít odpovědi, poskytuje nyní FME informace o úloze, takže můžete efektivněji spravovat fronty FME Serveru. V této verzi budete mít přístup k metrikám provádění úloh, řízení front a času ve frontě pro jednotlivé úlohy.

 • Metriky provádění úloh – s přístupem k metrikám včetně doby zpracování úlohy, využití paměti, času CPU a procenta CPU můžete zjistit, kdy jsou motory nejvíce nebo nejméně zaneprázdněné, a pomocí statistik posílit řídicí panely v jiných podnikových aplikacích k průběžnému sledování výkonu FME Serveru.
 • Řízení fronty – přepracovaný způsob správy zátěže na FME Serverech. Tato inteligentní funkce pomáhá správcům nastavit přiřazení front podle pravidel, aby maximalizovali využití motorů a efektivitu zadávání úloh na FME Serveru.
 • Čas ve frontě pro úlohy – správci mohou přistupovat k času ve frontě jako ke koncovým bodům API, aby lépe porozuměli kapacitě zpracování FME motorů a podle toho optimalizovali jejich nasazení.

Díky přípravným pracím budou vývojáři společnosti FME pracovat na inteligentnějším FME Serveru, který vrací historické, aktuální a předpokládané informace o zatížení, tak aby vám pomohl lépe rozhodovat.

Samozřejmě stojí za to říci pár slov o Dynamic Engines, protože hrají zásadní roli při podpoře automatizace, streamů a automatického škálování. Se stejnou schopností jako standardní motory umožňují Dynamic Engines organizacím využívat FME k řešení nových výzev inovativním a nákladově efektivním způsobem.

Většina zavedených inovací jsou nápady uživatelů FME, které jsou průběžně reportovány při používání softwaru pro práci s daty. Proto vám doporučujeme, abyste sami předložili jakékoli nápady, abychom mohli vyvíjet platformu FME společně. Můžete to udělat zde.