Skip to main content

Nová verze FME – 2021.2 je nyní k dispozici!

By 5 listopadu, 202123 listopadu, 2021FME

Je čas na druhou letošní aktualizaci platformy pro integraci dat FME – FME 2021.2. Pojďme zjistit, jaké změny na uživatele čekají!

FME 2021.2 přináší zcela nový způsob ukládání, prezentace a práce s daty obsaženými v databázi. V této nejnovější verzi se Safe Software také postaral o uživatelskou a administrátorskou zkušenost FME Server tím, že se zaměřil na snadnější použití a vylepšení vizuální stránky aplikace.

Jaké přesně jsou změny, které nás čekají v FME 2021.2? Podívejme se na ně.

ESRI Knowledge Reader & Writer – nový způsob práce s daty

S ESRI Knowledge můžete kombinovat prostorová a neprostorová data v jediném pohledu. Toto je první databáze ESRI, která ustupuje od tradiční databáze ve formě tabulky. Data jsou ukládána se zachováním vztahů mezi částmi dat.

Prezentace dat ve formě sítě vztahů (diagramu) umožňuje snadněji vidět a analyzovat souvislosti mezi daty a objevovat nové poznatky o místech, objektech nebo událostech.

S novými nástroji FME pro čtení a nahrávání dat do databáze ESRI Knowledge budete moci snadno přidávat a odebírat jednotlivá data spolu se vztahy mezi nimi.

FME Server je uživatelsky přívětivější

Změny rozhraní a vylepšené funkce Geometry Picker v FME Server 2021.2 jistě uživatelé ocení.

  • Funkce vyhledávání vám umožňuje rychle najít místo – aniž byste museli ručně hledat posouváním mapy.
  • Vylepšené parametry geometrie ještě více usnadňují vyhledávání a výběr položek.
  • Nové rozhraní nástroje Geometry Picker – s větším mapovým oknem, lépe navrženým panelem nástrojů a jasnějším a intuitivnějším ovládáním – se používá snadněji a pohodlněji.
Nové rozhraní Geometry Picker

Lepší management

V Safe Software nezapomněli ani na ty, kteří v rámci organizace spravují FME Server.

FME Server verze 2021.2 umožňuje jednotné přihlášení pomocí účtu Microsoft. Správci FME Serveru tak budou moci konfigurovat a spravovat přístup z jednoho místa. Uživatelé se na druhou stranu budou moci přihlásit do systému pomocí jediné sady přihlašovacích údajů.

FME Cloud

Za zmínku stojí, že později v tomto roce poskytne Safe Software nové funkce ve FME Cloud, včetně obnoveného UX/UI, vylepšené použitelnosti, možnosti spouštění a konfigurace instancí FME Serveru z jediné stránky. Navíc získáte nový dashboard, který usnadní správu instancí díky:

  • Vizualizovaná upozornění aktivní instance
  • Upozornění týkající se účtu
  • Rychlý přístup k instancím
  • Možnost zobrazení výpadků

Nový FME Cloud vám také poskytne přístup k historickým datovým grafům a také možnost konfigurovat upozornění, když docházejí zdroje FME Cloud.

Zjistěte více

Navštivte web FME, kde se dozvíte více o platformě a otestujete nejnovější verzi!