Skip to main content

FME: model předplatného, zjednodušené licencování a přívětivější design. Safe Software oznamuje změnu značky

By 1 května, 202314 srpna, 2023FME
Nové FME logo

Duben 2023 byl pro našeho partnera, společnost Safe Software, revolučním měsícem. Po 30 letech na trhu prošla společnost i její vlajkový produkt, platforma FME, radikální proměnou. Podívejte se na jejich zbrusu novou identitu!

Zakladatelé společnosti Safe Software vysvětlují, že cílem rebrandingu je sladit identitu společnosti s platformou FME, která se v průběhu let měnila. Platforma se z úzce specializovaného řešení pro sběr a zpracování dat proměnila v multifunkční, univerzální, low-code nástroj pro integraci celých organizací. V současné době řešení nabízí téměř nekonečné množství případů použití a podporu pro organizace jakékoli velikosti a odvětví.

Kdybychom měli rebranding shrnout do několika slov, byla by to jednoduchost a zaměření na potřeby zákazníků.

Společnost Safe Software si je dobře vědoma toho, že zákazníci již nehledají systémy, ale způsoby, jak řešit jejich konkrétní problémy. Očekávají od obchodního partnera podporu. Nová image společnosti Safe a další související změny tento přístup zdůrazňují.

Pojďme se blíže podívat na to, co Safe Software připravil!

Nový grafický design – jednoduchost a přehlednost

změna FME loga

Všichni jsme si zvykli na charakteristické barvy a logo FME. Jednoduchost a přehlednost nového, osvěženého grafického designu webových stránek a loga však podtrhuje nový přístup společnosti Safe. safe.com je místem, kde se dozvíte vše o společnosti, a fme.safe.com je zdrojem znalostí o produktech. Obě webové stránky dostaly zcela nový vzhled.

Společnost Safe se nyní zaměřuje na přehlednost, živé barvy, uživatelsky přívětivý design a zjednodušený, méně odborný jazyk. To vše podporuje roli společnosti Safe Software v oboru a podnikání jejích zákazníků.

Nové názvy a zjednodušené licencování

Již jsme zmínili, že klíčem k transformaci společnosti Safe Software je jednoduchost a zaměření na uživatele. Proto společnost Safe zavádí intuitivnější názvy svých produktů. FME Desktop je nyní FME Form, FME Server se změnil na FME Flow a FME Cloud je nyní FME Flow Hosted.

Safe se také rozhodl zjednodušit nabídku svých produktů a snížit počet dostupných verzí platformy FME. Licence jako Smallworld, ESRI nebo Database již nebudou k dispozici. Budou nahrazeny jedinou verzí FME Form. Ta nabízí všechny možnosti dříve dostupných verzí.

Navíc již nebude nutné volit mezi pevnými a plovoucími licencemi. K dispozici bude pouze jediný typ licence.

FME:23 a budoucí vydání budou obsahovat tyto změny. Starší verze zůstanou beze změn, s vyřazenými názvy a konkrétními verzemi.

Flexibilnější přístup s modelem předplatného

Aby společnost Safe poskytla svým uživatelům co největší flexibilitu, rozhodla se vyvinout své modely předplatného. Tento licenční přístup poskytuje větší volnost při přizpůsobování komponent FME Platform potřebám vaší firmy. Proto přináší komplexní řešení pro práci s daty.

Mezi dostupnými cenovými modely jsou oborová předplatná pro úřady veřejné správy, letiště a podniky veřejných služeb. Cenové modely zahrnují také předplatné pro vzdělávání a nejflexibilnější model Enterprise Subscription. Ten lze upravit tak, aby vyhovoval každé firmě.

Nové ceny

Od 1. května 2023 zavádí společnost Safe Software také nové ceny pro licence i smlouvy AMC (Annual Maintenance Contracts). Společnost ujišťuje, že nezapomíná na své stávající klienty a nabízí jim výhodné podmínky pro nový typ licencí. Každý případ bude posuzován individuálně.

Pokud se chcete dozvědět více informací o novém modelu cen a licencí, přejděte do níže uvedené sekce FAQ nebo nás kontaktujte.

Co dalšího byste měli vědět o změnách v platformě FME? Otázky a odpovědi

Přečtěte si odpovědi na často kladené otázky týkající se nové platformy FME.

Změnily se hlavní funkce platformy FME Platform?

Ne, hlavní funkce platformy FME zůstávají stejné. To platí i pro funkce komponent platformy, FME Form a FME Flow. Zůstávají také stejné jako funkce příslušných starých komponent, FME Desktop a FME Server. Hlavní funkcí FME je stále efektivní a účinná integrace dat a procesů bez nutnosti programování.

Co se stalo se specifickými verzemi FME, jako je FME Desktop Database Edition nebo FME Desktop Smallword Edition?

Nabídka produktů byla zjednodušena a nyní je k dispozici pouze jedna verze – FME Form (dříve FME Desktop). FME Form obsahuje všechny možnosti a funkce jako nejpokročilejší stará verze licence, která se nazývala FME Desktop Smallworld Edition. Tato změna je výhodná zejména pro ty, kteří používali nižší verze licence.

Změnily se také komponenty předchozích verzí FME Platform (např. 2021 nebo 2022)?

Všechny předchozí verze FME Desktop, Server a Cloud zůstanou funkční a zachovají si původní názvy. Nové názvy budou použity pro komponenty FME 23.0 a každou další verzi.

Bude FME Form k dispozici v plovoucí licenci?

Vzhledem ke zjednodušené nabídce produktů a licenčním modelům již neexistují pevné a plovoucí licence. Výrobce však poskytuje možnost nainstalovat FME Form na licenční server. Cena licence v obou případech zůstává stejná.

Mohu si pro svůj FME Flow koupit jiný výpočetní engine?

Ano, pro aplikaci FME Flow si můžete zakoupit další výpočetní engine. Můžete také zvážit použití flexibilnějšího přístupu a zakoupit si pracovní čas FME Flow, takzvaný CPU Time. V případě zájmu o tuto možnost nás kontaktujte na adrese info@globema.cz.

Vlastním několik licencí FME, které jsem získal v minulosti. Pokud prodloužím nebo obnovím technickou podporu AMC pro tyto licence, budu muset platit podle nového ceníku?

Ne, cena AMC se pro klienty, kteří již vlastní licence FME, nemění. Bude vypočtena podle dřívějšího ceníku.

Mám aktivní licence FME, které jsem získal v minulosti. Mohu přejít na FME Form a FME Flow? Jaké jsou náklady?

Stávající uživatelé FME mohou přejít na licence FME Form a FME Flow bez dalších nákladů. Náklady na obnovení AMC (technická podpora) pro aktualizované verze budou vypočteny podle dřívější cenové tabulky.

Co když se v budoucnu rozhodnu zvýšit počet svých licencí, např. získat další paralelní licence nebo výpočetní motory? Budou mi účtovány poplatky podle nového ceníku?

Pokud si po 30. dubnu 2023 zakoupíte další licence FME, budou vám účtovány podle nového ceníku a licenčního modelu.

Rád bych přešel z trvalých licencí na model předplatného. Jaké kroky mám podniknout?

Jsme rádi, že chcete používat flexibilnější licenční model FME. Kontaktujte nás na adrese info@globema.cz. Domluvíme si s vámi schůzku, na které vás seznámíme s potřebnými kroky. Společně se společností Safe Software zvážíme vaše individuální potřeby a najdeme nejlepší řešení.

Mohu jako nový uživatel FME používat předchozí verze, například 2022.1 nebo starší verze FME Desktop nebo Server?

Noví uživatelé si nemohou zakoupit předchozí verze FME podle dřívějšího ceníku. Všechny objednávky po 30. dubnu 2023 budou kalkulovány podle nových cenových a licenčních modelů. To se netýká objednávek, které jsme již začali zpracovávat.

Máte-li jakékoli další dotazy týkající se nové platformy FME, neváhejte se na nás obrátit!