Skip to main content

FME WORLD TOUR V BUKUREŠTI – JAKÉ TO BYLO?

By 20 května, 201928 května, 2019FME, Události
fme_world_tour_romania

15. května jsem se sešli v Bukurešti, kde se letos poprvé konala akce FME World Tour. Software FME, vyvinutý kanadskou společností Safe Software, představuje výkonný nástroj pro zpracování geografických prostorových dat a tato speciální akce zvýšila zájem mnoha odborníků z různých odvětvích GIS z Rumunska.

Účastníky přivítal Cosmin Albu, Business Development Director z rumunské Globemy, který povzbudil k tomu, aby se akce stala co nejinteraktivnější. Pan Ionut Savoiu, prezident Rumunské kartografické asociace (UCR), mluvil v úvodu o podpoře přijímání pokročilých geoprostorových řešení a rozvoji silné místní IT komunity v této oblasti.

Po zahájení akce patřila první přednáška hostům z Kanady, zástupcům FME – Safe Software. Sonia Hobbs vyprávěla o historii Safe Sotware a jejich spolupráci s Globemou. Dean Hintz poté odhalil tajemství nového FME 2019, pro Desktop i Server.

Po přestávce se někteří hosté podělili o své zkušenosti s využitím FME při různých komplexních projektech. Simona Staiculescu z ESRI prezentovala přínos FME pod ArcGIS v některých významných projektech veřejného sektoru, které vyžadují prostorovou transformaci do INSPIRE. Robert Raiz z Yardi si poté získal publikum tím, když popisoval mnoho objevů z počátků jeho kariéry: Týdny manuální práce transformovány do 1 minuty v FME!

Další prezentující, Alexandru Visan z Eurosense, se podělil o zkušenosti s uváděním FME do praxe, se standardizací, automatizací, kontrolami, opravami, ověřováním a sledováním nekonečných procesů transformace během aktualizace geoprostorové databáze.

Odpolední blok zahájil Nicolae SoareGlobemy, který představil FME v projektech migrace dat pro Telco operátory. Následoval Dean Hintz ze Safe Software, který na příbězích z celého světa popsal řadu případů využití FME. Během přestávek měli účastnící konference také možnost podělit se o své osobní zkušenosti s používáním FME nebo se obrátit na odborníky a řešit různé výzvy při práci s daty.

Rádi bychom poděkovali všem účastníkům a řečníkům za názory poskytnuté vyplněním dotazníku – je to pro nás cenný zdroj inspirace a motivace. Doufáme, že se zúčastníte FME World Tour 2020!

Prezentace