Skip to main content

Integrace FMS a GIS – poznejte výhody

22-2020-04-02-fsm gis

Efektivní implementace systému pro řízení práce v terénu (Field Service Management System – FSM) je často klíčová pro úspěch firmy, která posílá do terénu své zaměstnance. Dnes se zaměříme na hlavní výhody, kterých lze dosáhnout integrací nástrojů FMS a GIS. Vysvětlíme si také proč by měli tyto nástroje úzce spolupracovat.

Hlavním zdrojem informací jsou data shromážděná terénními týmy. Důležité jsou také technické dokumenty, specifikace a kartografické/GPS údaje.

Inventarizační systémy zajišťují plnou kontrolu nad síťovými aktivitami (jako DH.GIS pro teplovodní sítě). Díky tomu víme nejen průběh sítě, ale dostáváme také znalosti o:
 • Přenosových parametrech založených na termodynamických / hydraulických výpočtech
 • Materiálech použitých pro stavbu díky předdefinovaným katalogům
 • Stávající a propojitelné oblasti dodávek
 • Alternativním připojení v případě poruchy
 • Datech kontroly provedené / plánované údržby
 • Stavu sezónních spojení

Díky integraci s aplikacemi FSM lze jednotlivé moduly inventárních systémů použít k prověření technických prací na síti. Obousměrný tok informací zajišťuje, že všechny změny provedené terénními týmy jsou zaznamenány v inventarizačním systému.

Stáhněte si naši elektronickou publikaci o integraci mezi systémy FSM a GIS (v anglickém jazyce) a uvidíte, jak můžete zlepšit nejčastější operace ve vaší síti dálkového vytápění.

  Vaše Jméno

  Váš pracovní Email

  Správcem vašich osobních údajů je Globema CS s.r.o. se sídlem v Praze. Máte právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, právo omezit jejich zpracování, právo na výmaz údajů a přenositelnost údajů, jakož i právo vznést námitku proti zpracování vašich osobních údajů. Podrobné informace o zpracování vašich osobních údajů jsou uvedeny v Zásadách ochrany osobních údajů.