Skip to main content

Globema bude implementovat GIS v PSG

By 9 září, 20135 února, 2015Ropa & Plyn

Globema vyhrála tendr na dodání a implementaci systému pro správu majetku do Poznaňské pobočky společnosti Polska Spolka Gazownictwa [PSG, plynárenská distribuční společnost]. Tendr probíhal více než rok a účastnilo se ho 11 společností. Hodnota kontraktu, který byl nedávno podepsán. Je více než 1M EUR.

GIS řešení v PSG

Implementace bude zahrnovat 30 odbytových regionů a celý systém bude používat přibližně 400 zaměstnanců společnosti. Projekt začne v září 2013 a bude trvat dva roky. Systém bude postaven na open source GIS platformě a na aplikaci GeoServer. GeoServer je balík nástrojů vyvinutý společností Globema, který již byl použit při několika projektech pro energetické a topné společnosti.

Rozsah implementace zahrnuje:

  • Migraci dat o síti PSG (více než 21 000 km potrubí, více než 335 000 připojených jednotek a více než 200 000 dokumentů k naskenování
  • Konfiguraci systému podle potřeb PSG
  • Integraci s dalšími IT systémy společnosti PSG
  • Instalaci systému ve všech odděleních společnosti
  • Školení a workshopy pro budoucí uživatele a služby podpory a údržby

O PSG Poznaň (polská plynárenská společnost)

PSG Poznaň provozuje potrubní síť v severozápadním Polsku a je jedničkou na lokálním trhu distribuce plynu. Společnost působí v 394 obcích. PSG vlastní více než 21 000 km potrubí a přibližně 360 000 přípojek. Dodává více než 1,629 miliard kubíků plynu ročně.