Skip to main content

MIGRACE DO CLOUDU – KDY JE TŘEBA JI ZVÁŽIT?

By 19 března, 201928 března, 2019Google, Služby
9-2019-03-19-cloud_migration

Jak všichni víme, přechod na cloud (zejména Google Cloud) je něco, co může přinést Vaší společnosti mnoho výhod. Pokud stále pochybujete o tom, zda používat cloudové řešení, přiblížíme Vám ty nejběžnější situace, při kterých se společnosti rozhodují převést své služby a řešení do cloudu. Možná se některá z nich týká i Vašeho podnikání a přišel ten správný okamžik, kdy stojí za to začít s cloudem.

Končící smlouva s datovým centrem

Blíží se datum, kdy máte obnovit smlouvu s datovým centrem? Při opětovném vyjednávání se objevují problémy, jako jsou úpravy nákladů a další omezující faktory? V tento okamžik se mnohé společnosti rozhodnou přesunout do cloudu, který je v mnoha otázkách flexibilnější.

Jsme ve fázi fúze

Jednou z největších výzev, při slučování společností, je sladění aplikačního prostředí a dat. Pokud potřebujete kombinovat data z několika lokálních datových center, je tento proces ještě složitější. Pro usnadnění přechodu se často rozhodne o přesunu klíčových aplikací a dat do cloudu – to mimo jiné usnadní zaměstnancům přechod na nové podmínky – dozvědět se více.

Mé požadavky na kapacitu se neustále mění

Bez ohledu na to, zda se jedná o rozvoj společnosti nebo o potřebu přizpůsobit se výkyvům během sezónních změn, potřebujete měnit výpočetní výkon a přizpůsobovat kapacity. Při použití cloudu platíte za skutečné použití a máte tak kontrolu nad výdaji.

Pravidelná obnova softwaru a hardwaru

Pokud spravujete lokální datové centrum z vlastních zdrojů, musíte pamatovat na pravidelné aktualizace – to znamená náklady na softwarové licence a obnovu hardwaru. Přesunutí aplikace do veřejného cloudu nebo zvážení modelu SaaS je často mnohem levnější. Pro mnoho podniků je to první krok k migraci projektu do cloudu.

Obávám se o svoji bezpečnost

Žijeme v dobách kybernetického nebezpečí – to je jisté. Kybernetické hrozby jsou stále sofistikovanější a je těžší se jim bránit. Poskytovatelé cloudových služeb jsou si vědomi své odpovědnosti a investují velké zdroje do kybernetické obrany. Bez pochyby poskytují lepší bezpečnostní ochranu, než by si většina firem mohla dovolit, a proto se mnohé firmy rozhodnou přejít do cloudu. S migrací do cloudu také migrujete mnoho rizik a zvýšíte úroveň zabezpečení.

Musíme být kompatibilní

V mnoha odvětvích, jako bankovnictví nebo zdravotnictví, je dodržování kompatibility klíčovým faktorem pro podnikání. Nástroje a služby založené na cloud mohou pomoci s dodržováním požadované úrovně souladu, takže pokud chcete pomoci IT týmu – přejděte na cloud.

Vyvíjím nový produkt

Mnoho společností pozoruje po přechodu do cloudu rychlejší růst svého podnikání a rychlejší vývoj svých produktů. Proč? Především proto, že platební model pay-as-you-go a dynamické vytváření a testování produktů poskytují flexibilitu a velkou kontrolu nad výdaji. Pokud chcete ušetřit čas a peníze, přesuňte se do cloudu a sledujte, jak Vaše příjmy porostou.

Končící software – je na čase se rozloučit

Dokonce i Váš software jeden den skončí. Namísto prodlužování životního cyklu se mnoho podniků, po obdržení oznámení o ukončení vývoje softwaru nezbytného pro datové centrum, rozhodne o replikaci služeb v cloudu.

Máte-li jakékoliv dotazy týkající se migrace na Google Cloud nebo obecně Google Cloud Platform, neváhejte nás oslovit. Jako Google Premier Partner Vám rádi ukážeme, jak plně využít potenciál cloudových řešení.

Kontaktujte nás!

Mohlo by Vás také zajímat…

VYNÁŠÍ INTERNET VĚCÍ „NA OKRAJ“ – CO JE EDGE COMPUTING?
Jak může Internet Věcí spolu s Google Cloudem transformovat řízení vozového parku
5 DŮVODŮ PROČ POUŽÍVAT GOOGLE CLOUD

Zdroj: https://cloud.google.com/blog/products/storage-data-transfer/8-common-reasons-why-enterprises-migrate-to-the-cloud