Skip to main content

Nové funkce v GEO aplikacích Globemy

By 21 dubna, 201422 ledna, 2015Google, Mobilní, Řízení lidských zdrojů

Globema nepřetržitě vyvíjí vlastní aplikace založené na technologii Google GEO. Od května 2012, kdy jsme se stali autorizovaným prodejcem produktů Google GEO ve střední a východní Evropě (CEE), Globema neustále rozšiřuje své portfolio produktů a služeb.

GeoTransporter – lepší plánování tras pro kamionovou dopravu

Aplikace GeoTransporter slouží k plánování a optimalizaci tras pro logistické společnosti. Nová verze aplikace počítá s aktuální dopravní situací a překážkami na silnici, které jsou pro kamionovou dopravu velmi důležité. GeoTransporter kombinuje služby jako Street View a satelitní snímky s polohami dopravních zácp. Tyto prvky jsou velmi důležité pro dispečery a řidiče, kteří každodenně potřebují identifikovat místa doručení a vyhýbat se dopravním nehodám a jiným překážkám. Kromě toho kombinace vizualizace míst a tras s daty o aktuální dopravní situaci umožní uživatelům objet dopravní zácpy a jiné překážky – což v dlouhodobém horizontu znamená snížení nákladů na dopravu.

GeoMarketing – rozšíření analytických funkcí

Aplikace Geomarketing umožňuje uživatelům vytvářet a zobrazovat prostorové business analýzy, které podporují rozhodovací procesy při prodeji, marketingu a poskytování služeb. Díky kombinaci interních dat, demografických údajů a nových pokročilých funkcí je možné v aplikaci GeoMarketing vytvářet komplexní tržní scénáře. S novými analytickými nástroji je možné prozkoumat potenciál daného trhu nebo uživatelské skupiny. Dále je možné plánovat prodejní strategii na základě několika kritérií, jako je hustota obyvatel, struktura obyvatelstva, kupní síla, atd.