Skip to main content

Nová Platforma Google Map

By 5 května, 201831 října, 2018Google, Maps Platform
24-2018-10-31-24-2018-10-16-9-2018-08-10-new_google_platform

Už je to 13 let co Google poprvé otevřel Google Mapy Vaší kreativitě a nadšení. Od toho dne bylo vzrušující sledovat, jak jste transformovali oblasti Vašeho podnikání a vylepšili jste životy lidí. Změnili jste způsob cestování do práce, objevování nejvhodnější školy pro Vaše děti, nebo způsob hledání místa pro život. Nemůžeme se dočkat co dalšího vymyslíte. Proto Google 2. května představil několik vylepšení, aby Vám umožnil začít využívat nové funkce a produkty založené na získávání polohy.

Platforma Google Map

Jsme opravdu nadšení, že Vám můžeme představit Platformu Google Maps – další generaci Google Map, včetně efektivnějších API produktů a nových řešení podporujících inovace.

V březnu Google oznámil první řešení pro hráčská studia, aby mohla vytvářet hry v prostředí reálného světa s použitím dat Google Map. Dnes nabízíme řešení na míru pro společnosti, které nabízí aplikace na sledování aut (asset tracking) a také společnosti, které nabízí sdílené služby (ridesharing). Společnosti se sdílenými službami mohou zakomponovat Google navigaci přímo do jejich aplikace a optimalizovat tak zákaznickou zkušenost. Naše nabídka pro společnosti, které sledují vozidla pomáhá zvýšit efektivitu zjišťováním polohy vozidel v reálném čase, zobrazováním, kde se právě vozidla nacházejí a plánováním komplexních tras.

Rozhraní API dokážou pracovat společně tak, aby poskytli stavební bloky, které potřebujete pro vytvoření aplikací založených na získávání polohy. Jeden z cílů společnosti Google je vyvíjet její základní API tak, aby bylo jednodušší je použít, a aby rostla stejným tempem, jako rostete Vy a Vaše aplikace.

24-2018-10-31-24-2018-10-16-24-2018-07-19-googlemapsplatfom

Maps, Routes a Places

Google zjednodušil jejich 18 rozhraní do třech základních produktů – Maps, Routes a Places tak, aby bylo pro Vás jednodušší nalézt, objevovat a přidávat nové funkcionality do Vašich aplikací a stránek. Důležité je také říci, že nové vylepšení budou pracovat s Vašim stávajícím kódem – nejsou vyžadovány žádné změny.

Jeden cenový model, podpora zdarma a jediná konzole na kontrolu všeho.

Na základě zpětné vazby Google zjistil, že uživatelé, vývojáři a provozovatelé aplikací či webových stránek chtějí jednoduchý a snadný způsob cenové politiky, která umožní přístup ke všem základním rozhraním Google Map. To byl jeden z důvodů proč Google spojil stávající Standard a Premium Plány do jednoho modelu „pay-as-you-go“. S tímto novým plánem bude mít k dispozici každý vývojář a uživatel modelu „pas-as-you-go“ volný měsíční limit $200 od společnosti Google zdarma. Předpoklad je, že většina uživatelů zůstane s počtem requestů pod tímto měsíčním limitem. S pomocí nového licenčního modelu zaplatíte pouze za Vaší měsíční spotřebu bez jakýchkoliv ročních závazků nebo omezení limitující Vaše užívání služeb Google Map. Co víc, s novým modelem bude Google poskytovat podporu pro všechny a zdarma. Navíc, mapové produkty jsou odteď integrovány do konzole Google Cloud Platformy, aby bylo jednodušší sledovat používání, řídit projekty a objevovat Cloudové produkty.

Počínaje 11. červnem budete potřebovat platný API klíč a fakturační účet platformy Google Cloud abyste byli schopní využívat základní produkty. Když povolíte účtování, budete mít k dispozici volný měsíční $200 limit pro využití všech produktů (Maps, Routes, a Places). S tím, jak roste Váš business, nebo jen máte období s vysokým množstvím requestů kvůli sezónním výkyvům, roste s Vámi i nový licenční model. S podporou globální infrastruktury společnosti Google se nemusíte obávat kapacity, spolehlivosti nebo výkonu. Google bude i nadále pokračovat v podporování neziskových organizací a začínajících společností.

Těšíme se na nové aplikace, které vytvoříte a chceme byt součástí tohoto procesu. Pokud aktuálně využíváte některé z našich základních rozhraní, prosím, podívejte se na Uživatelskou příručku pro stávající uživatele abyste lépe pochopili změny, které přináší nový licenční model. Pokud pouze začínáte, můžete začít založením Vašeho prvního projektu. V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, moc rádi Vám pomůžeme.