Skip to main content

Nové, výhodnější licenční podmínky Google Map

By 7 ledna, 201618 ledna, 2022Google, Maps Platform

Google a Globema přinášejí dobré zprávy! Společnost Google v lednu oznámila nové, výhodnější licenční podmínky pro využívání Google Map.

Od Ledna Google Maps API Premium nabízí vyšší limity pro webové služby (geokódování, directions, atd.). Momentálně základní licence umožňuje poslat 5 krát více dotazů za sekundu než doposud.  Mimoto pro vybrané typy licencí (především licence pro sledování pohybu objektů) byly zrušeny omezení pro počet dotazů za den.

Dále byly sjednoceny všechny dostupné API do jedné licence (Javascript API, Google Maps Android API, Google Maps SDK for iOS, Geolocation API, Google Places API, atd.). To znamená, že licence pro nativní Android / iOS aplikace je nyní mnohem výhodnější.

Berte prosím na vědomí, že všechny změny se týkají pouze licencí objednaných až v roce 2016.

Jaká je nyní cena licence na Google Mapy?

Jelikož Google nabízí více typů licencí, doporučujeme kontaktovat naše konzultanty, kteří Vám prozradí přesnou cenu pro konkrétní případ použití. Moc rádi také zodpovíme všechny dotazy týkající se nových licenčních podmínek Google Map.

Google a Globema

Globema působí jako Google for Work Premier Partner a autorizovaný VAR společnosti Google ve střední a východní Evropě. Globema s Googlem spolupracuje od roku 2012, od kdy implementuje a integruje podniková řešení založená na Google Maps APIs.

Globema je distributorem licencí na Google Mapy a vyvíjí specializovaná řešení založená na Google Mapách, která mohou být používána v různorodých podnikových procesech a podporují marketingové a prodejní aktivity.