Skip to main content

Optimalizace tras a plánování dopravy pomocí Google Maps APIs

Globema vydala nové řešení založené na Google Maps APIs – aplikaci GeoTraxx. Tento nástroj je určen společnostem, pro které je každodenní plánování a optimalizace tras nezbytností. GeoTraxx poskytuje prostředky pro automatizaci plánovacího procesu (za použití dat a služeb Google Map), které umožňují zredukovat velikost flotily, snížit spotřebu paliva, výrazně snížit čas potřebný k plánování a zajistit spokojenost zákazníků.

Logistická oddělení různých společností, velkoobchodníci, sklady nebo distribuční sítě se denně potýkají s plánováním a optimalizací tras. Je pro ně nezbytné, aby všechno zboží bylo doručeno (nebo vyzvednuto) do všech destinací ve správný čas. Tato úloha se na první pohled může zdát jednoduchá, ale ve skutečnosti je velmi složitá, protože do výpočtu vstupuje obrovské množství parametrů (na příklad stovky nebo tisíce objednávek / destinací, které musí být obslouženy několika desítkami vozidel. Ve většině případů je překážek, se kterými se optimalizační nástroj musí umět vypořádat, opravdu hodně: destinace, stav silnic, omezení přístupu, pravidla pro nakládání / vykládání zboží, kapacita skladů nebo dostupnost (hodiny) se mohou měnit denně. I přes to zákazníci samozřejmě vždy očekávají, že zboží bude doručeno přesně, bez chyb nebo zpoždění.

Bez specializovaného nástroje je plánování a optimalizace tras velmi nákladný a časově náročný úkol:

  • k sestavení plánu je potřeba tým specialistů, kteří plánováním stráví několik hodin denně
  • čas přijetí objednávky musí být znám značně s předstihem
  • aby byl plán životaschopný, je třeba do výpočtu zahrnout informace o dostupných vozidlech, jejich nosnost, polohu zákazníků, dopravní situaci, atd.

Automatizace plánování a optimalizace tras

Aplikace GeoTraxx optimalizuje trasy vozidel a zefektivňuje plánování dopravy. Algoritmy aplikace modelují životaschopné, detailní a cenově efektivní schéma dopravy. Do výpočtu vstupuje mnoho parametrů, které složí ke snížení nákladů na dopravu: typ vozidla, nosnost vozidla, pracovní doba řidiče, dostupnost depa, dopravní špička, směrnice o pracovní době a další.

Screenshot - 19_7

Dopravní plán vytvořený aplikací GeoTraxx je připraven pro:

  • zaměstnance skladů, kteří mohou na základě poskytnutých informací připravit zásilky a naložit je do vozidel ve správném pořadí
  • řidiče, kteří budou znát přesný plán své cesty

Aplikace také poskytuje prostředky k vizualizaci naplánovaných tras nad Google Mapami nebo ve Street View.

9956456456456456

GeoTraxx od začátku vyvíjela společnost Globema v jednom z našich vývojových center. Aplikaci je možné upravit tak, aby přesně odpovídala specifickým potřebám zákazníků.

Vybrané benefity

  • Snížení nákladů na dopravu – snížení celkového počtu kilometrů a zmenšení flotily. Díky optimalizaci tras výrazně poklesnou emise výfukových plynů.
  • Zlepšení kvality služeb – precizní naplánování doručení pomáhá snížit náklady na SLA.
  • Vylepšení a zrychlení celého plánovacího procesu.
Mám zájem o demo

Mohlo by vás také zajímat:

ALTERNATIVA K PLATFORMĚ GOOGLE MAPS ENGINE ŘÍZENÍ PRÁCE V TERÉNU POMOCÍ GOOGLE MAPS API