Skip to main content

OPTIMALIZUJTE VAŠI PRÁCI V TERÉNU S NOVOU VERZÍ GEOTASKU

By 5 února, 201928 března, 2019Google, Služby
22-2019-03-25-optymalizacja

V otázce plánování trasy čelí logistici a dispečeři problémům s optimalizací každý den. Výzvou je mimo jiné přiřazení zákazníků to oblastí, které jsou později rozděleny mezi terénní pracovníky nebo konzultanty, a plánování pořadí dodávek nebo návštěv v dané oblasti. Plánování návštěv je však často chaotické a neorganizované, což může negativně ovlivnit vztahy se zákazníkem – takže je velmi důležité, aby byly aktivity terénních pracovníků dobře naplánovány a optimalizovány.

Nedávno jsme vydali novou verzi GeoTask – naší autorské aplikace určené pro správu terénních prací, která je založena na Google Mapách. Náš tým vyvinul řadu nových funkcí pro ještě efektivnější plánování tras a dodávek. Níže naleznete přehled vybraných funkcí.

Operační oblast

Geotask nyní umožňuje specifikovat operační oblast pro danou posádku. Při přiřazování úkolů se jako parametr používá operační oblast a optimalizátor přidělí úkoly posádkám, které se nacházejí ve vybrané oblasti. Pro určení operační oblasti definujte Center (střed) a Radius (poloměr v metrech). Vybraná oblast se zobrazí na mapě v profilu posádky:

geotask_1

Návštěvy a schůzky

GeoTask má funkce, které umožňují sjednávat schůzky. K této záložce má přístup uživatel s rolí dispečera a administrátor. Na jeden úkol lze vytvořit pouze jednu schůzku. Uživatel (např. obchodník nebo dodavatel) má přístup k funkci objednání schůzky, ale pouze pro úkoly, které mu byly přiděleny.

Plán optimalizace

Funkce plán optimalizace umožňuje definovat optimalizační plány, které běží pravidelně. Uživatel může sám vytvořit, upravit a odstranit plán optimalizace pro vybrané oblasti.

geotask_2Pro nový plán by měly být definovány následující parametry:

  • Aktivní – možnost aktivace/deaktivace plánu,
  • Oblast – vyberte oblast, na kterou se nový plán vztahuje,
  • Začátek optimalizace – čas, kdy bude proces spuštěn (musí být uveden v budoucnu),
  • Opakovat každou [hodinu] – periodicita plánu,
  • Optimalizovat pro periodu – časový interval, ve kterém má optimalizace přiřazovat úkoly,
  • Výpočet trasy z/do – parametry pro výpočet – určení počátečního a koncového bodu trasy,
  • Použít kontinuitu trasy – tato možnost je užitečná při plánování trasy na několik dní.

geotask_3

Na kartě Report/Zpráva byl přidán nový přehled: Přehled optimalizace. Tento přehled zobrazuje výsledky spuštěných optimalizací naplánovaných v plánu optimalizátoru. Výsledky optimalizace lze zobrazit ve formě seznamu. Pro každý proces je provedeno porovnání s optimalizačními parametry a statistikou – počet zdrojů, počet všech úkolů, počet přidělených a nepřiřazených úkolů.

geotask_4

Může optimalizace použít intenzitu provozu pro výpočet trasy?

V procesu optimalizace je možné kontrolovat parametr – Can optimization use traffic in travel time? (Může optimalizace použít intenzitu provozu pro výpočet trasy?), což umožňuje ještě přesnější výpočet trasy. Je-li tato volba zaškrtnuta, je informace o provozu zahrnuta do procesu optimalizace.

geotask_5

Zamknutí úkolů v týmu

Byla přidána možnost zamknout úkoly pro konkrétní zaměstnance. Tato funkce chrání před změnami ze strany přiřazeného týmu nebo náhodným přetažení dispečerem.

Chcete se dozvědět víc? Naplánujte si s naším týmem živou ukázku a zjistěte, jak může GeoTask podpořit Vaše podnikání!

Kontaktujte nás