Skip to main content

Předpověď výroby energie z obnovitelných zdrojů

By 10 prosince, 202029 prosince, 2020Výzkum & Vývoj
22-2020-12-10-konferencja SIwE

Globema se nedávno zúčastnila SIwE’20 – konference IT systémů v energetickém sektoru, pořádané Polskou asociací pro přenos a distribuci energie (PTPiREE). Jedna z našich prezentací byla o předvídání výroby energie z obnovitelných zdrojů a o našich výzkumných a vývojových projektech v této oblasti.

Krzysztof Kołodziejczyk, vedoucí prodeje služeb v Globemě, zde představil oblastní přístup k předpovědi výroby energie z obnovitelných zdrojů (včetně větrných a solárních zdrojů) se silným důrazem na samospotřebitele. Krzysztof diskutoval o výzkumu, který poukazuje na výhody používání oblastních předpovědí počasí, vyvinutém ve spolupráci s Mezioborovým centrem pro matematické a počítačové modelování na Varšavské univerzitě.

Výsledky našeho výzkumu a vývoje jsou zahrnuty v produktu Globema 4RES, který poskytuje předpovědi výroby energie z obnovitelných zdrojů pomocí agregovaných prediktivních modelů, a to jak pro velká zařízení, tak pro samospotřebitele. Krzysztof také analyzoval problém vyvažování zátěží pro oblasti s významným podílem distribuované výroby.

Pojďme inovovat společně!

Máte-li zájem o náš výzkumný projekt, kontaktujte nás – rádi Vám poskytneme další informace.