Skip to main content

Safe Software představuje platformu FME 2023.0. Připojte se k více než 27 000 uživatelům FME!

By 12 srpna, 202321 srpna, 2023FME
uvod

Vyzkoušeli jste nejnovější verzi platformy FME 2023.0? Tato aktualizovaná verze od společnosti Safe Software byla pečlivě vytvořena tak, aby zvýšila efektivitu IT a způsobila revoluci v týmové spolupráci. Verze FME 2023.0, kterou její tvůrci prohlásili za dosud nejpozoruhodnější aktualizaci FME, se shoduje s komplexním rebrandingem platformy FME i jejího tvůrce, společnosti Safe Software.

Více se o tom dočtete v našem článku FME: model předplatného, zjednodušené licencování a přívětivější design. Safe Software oznamuje změnu značky.

Nyní se pojďme ponořit a podívat se, co nového přináší platforma FME 2023.0!

Posílení efektivity IT

Platforma FME 2023.0 přináší řadu transformačních vylepšení přizpůsobených pro zabezpečení IT, zjednodušené pracovní postupy a modernizovanou hybridní a multicloudovou infrastrukturu. Mezi klíčová vylepšení patří:

Parametry nasazení: zjednodušení procesu nasazení pracovních postupů ve více prostředích FME Flow

Při migraci pracovních postupů mezi různými prostředími, např. mezi vývojovou, testovací a produkční fází, již nemusíte upravovat jednotlivé parametry v prostředích nebo automatizačních pracovních postupech. Kromě privátních a publikovaných parametrů nyní Safe Software zavedl parametry nasazení. Konfigurace v každém prostředí se automaticky přebírá odkazem na parametry nasazení v pracovních prostorech a automatizacích. Tím je zajištěn plynulý přechod mezi pracovními postupy.

Rozšířené služby API

Nové služby API nabízené společností Safe Software přinášejí vyšší kontrolu, flexibilitu a zabezpečení vašich automatizací. Vestavěná podpora ověřování a přehled o informacích o požadavcích API vám umožní organizovat ještě výkonnější automatizace.

Rychlejší nasazení rozhraní příkazového řádku (CLI)

Nasazení pracovních postupů FME můžete nyní automatizovat pomocí rozhraní příkazového řádku (CLI) a zajistit tak rychlou a spolehlivou integraci dat.

fme-ilustrace-01

Zvýšení týmové spolupráce a produktivity

Jedním z hlavních cílů nejnovější aktualizace FME je posílit spolupráci v rámci projektových týmů. FME 2023.0 přináší centralizovaný přístup k dokumentaci a nástrojům, které si uživatelé mohou přizpůsobit svým potřebám a sdílet je. Podívejme se na některé z nejpozoruhodnějších změn:

Vylepšené porovnání pracovního prostoru

Iterace 2023.0 navazuje na funkci porovnávání pracovních prostorů uvedenou v nástroji FME 2022.0 a na základě zpětné vazby od uživatelů tuto funkci zdokonaluje. Týmová práce a komunikace jsou bezproblémově usnadněny prostřednictvím pohotových aktualizací pracovních prostorů.

Sdílené modely BIM

Revit Writer je mezi uživateli FME oblíbenou volbou. Umožňuje integrovat data GIS do Revitu a vytvořit slim model BIM, který je připraven ke sdílení v rámci týmu.

Revoluční tvorba konektorů

Transformer Designer je v současné době v beta verzi a umožňuje vývojářům balíčků FME vytvářet grafické uživatelské rozhraní pro transformátory FME vyvinuté v jazyce Python.

fme-ilustrace-02

Vyšší účinnost transformátoru a rychlejší přístup k informacím

V této aktualizaci se Safe Software zaměřil na zvýšení rychlosti zpracování velkých objemů dat. Zde je obzvláště užitečný hromadný režim. Například funkce PointOnAreaOverlater dokáže zpracovat 16 milionů bodů za 21 sekund! Jaká jsou další vylepšení efektivity v aplikaci FME 2023.0?

Optimalizovaná vizualizace dat

Safe Software optimalizoval výkon pro 2D vykreslování a zajišťuje bezproblémové zpracování funkčně bohatých dat. Rychlejší kontrola a náhled dat dále zvyšují efektivitu.

Nové možnosti práce s daty prostřednictvím readeru a writeru Databricks

Bezproblémový přístup, načítání a zápis dat z Databricks a do Databricks nativně v rámci FME prostřednictvím aplikace Databricks Reader & Writer.

Přístup k větším objemům dat

Díky novým readerům a writerům rozšiřuje FME možnosti práce s různými platformami, např.:

ArcGIS Server Feature Service Writer, Microsoft Azure Synapse SQL Reader & Writer, ND JSON & GeoJSON Reader & Writer, Airtable Reader & Writer a Precisely MRR Writer. Tento seznam se neustále rozšiřuje.

fme-ilustrace-03

Posílení postavení uživatelů platformy FME

Safe Software také zavádí změny, které zjednodušují práci s platformou FME.

Změna datových typů v transformátorech AttributeManager a AttributeCreators

Uživatelé nyní mohou měnit datové typy v rámci transformátorů AttributeManager a AttributeCreators během konstrukce skriptu. Mohou také snadno transformovat číselné typy na textové.

Podmiňující parametry

Na základě výběru hodnoty se objeví nebo zmizí parametry.

Chcete prozkoumat FME 2023.0? Odhalte budoucnost integrace dat a spolupráce a stáhněte si nejnovější verze FME Form a Flow. Safe Software již pracuje na nové aktualizaci. Zůstaňte na příjmu!

Přemýšlíte, zda je pro vás FME tím pravým nástrojem? Chcete se dozvědět více?

Více informací o platformě FME si můžete přečíst na naší stránce řešení a kontaktovat naše FME experty.