Skip to main content

Seznamte se s klíčovými momenty konference The Peak of Data Integration 2023 – nejdůležitější události pro datové profesionály a uživatele FME!

By 13 října, 202320 října, 2023FME, Události
header-The-Peak-of-Data-Integration

Největší světové setkání uživatelů FME, The Peak of Data Integration 2023, se konalo 5. až 7. září v německém Bonnu a sešlo se na něm více než 600 datových nadšenců. Akci pořádaly společnosti Safe Software a Con terra. Podívejte se na shrnutí.

Konference přilákala odborníky z celého světa, kteří denně pracují s daty. Proto prezentace o využití platformy FME v projektech realizovaných v nejrůznějších odvětvích umožnily poznat opravdu širokou škálu aplikací tohoto řešení – někdy ve zcela nečekaných souvislostech.

Do technických tajů fungování platformy pronikli účastníci během praktických školení. Měli možnost dozvědět se více o automatizaci práce pomocí FME Flow, integraci FME s pomocí programovacího jazyka Python, vytváření propojení prostřednictvím API a zajištění kvality geografických dat – a to je jen několik z nich.

Konference byla také vynikající příležitostí seznámit se s nejnovějšími trendy a vývojem v oblasti integrace dat.

Během setkání se zakladateli společnosti Safe Software, Donem Murrayem a Dalem Lutzem, a hlavními vývojáři FME se účastníci z první ruky dozvěděli o budoucích plánech platformy FME.

Inspirativní využití dat a platformy FME

Přednášející na konferenci Peak of Data Integration během svých prezentací dokázali, že aplikace platformy FME mohou jít daleko za hranice obchodní sféry.

Ken Bragg, zastupující Lékaře bez hranic (Médecins Sans Frontières), ukázal, jak řešení FME podporuje činnost globálních humanitárních misí – s využitím dat o přírodních katastrofách, epidemiologických údajů nebo informací o bezpečnosti misí.

Christian Elfers ze společnosti Con terra ve své prezentaci “Utváření budoucnosti pomocí cloudu a GeoIT” ukázal, jak lze koncepty a řešení, jako je umělá inteligence, digitální dvojčata a otevřené platformy, využít k řešení různých současných i předpokládaných společenských výzev.

Globema na konferenci Peak of Data Integration 2023

Zástupci Globemy se také podělili o své znalosti a zkušenosti v oblasti dat a používání platformy FME.

  • Tomasz Gulczyński, ředitel oddělení AI/ML Solutions, přednesl prezentaci s názvem: “Sbírejme síťová data – různé metody a technologie pro sběr a získávání dat”. Představil řadu originálních aplikací Globemy pro sběr dat – jak z papírových dokumentů, tak z terénu.
  • Mateusz Pyra, specialista na geoprostorová data, přednesl přednášku: “Lepší a časově efektivní návrhy sítí FTTH pomocí FME.” Zdůraznil, jak lze s pomocí platformy FME využít volně dostupná síťová data k předběžnému návrhu sítě, odhadu investičních nákladů a rozhodnutí, která investice je nejvýhodnější.

„The Peak of Data Integration 2023 se ukázal být nejen neocenitelným zdrojem poznatků, ale také inspirací k činnosti a místem pro věcné diskuze. Akce nepochybně zanechala nezapomenutelný dojem a otevřela nové možnosti všem nadšencům do integrace dat. Je to skvělá konference pro všechny, kdo pracují s daty, nejen pro partnery nebo velmi pokročilé uživatele FME.”

– Wiktor Sawicki, Globema

Již nyní se těšíme na další ročník konference The Peak of Data Integration, která se bude konat na jaře 2025 v Seattlu!

Další podrobnosti o konferenci The Peak of Data Integration 2023 najdete na stránce události: Safe Software