Skip to main content

Street View je jednou z nejoblíbenějších funkcí Google Map, díky které můžete cestovat po celém světě. Vývojáři po celém světě využívají Street View k tomu, aby udělali jejich aplikace unikátnější a zábavnější. Google nedávno vyvinul nový renderer pro Google Maps JavaScript API, díky kterému je nyní Street View ještě lepší.

Lepší zobrazení – Plynulejší přesuny

Přesuny z jednoho bodu Street View na další se nyní skládají z více snímků. Přesun na další lokaci je nyní mnohem plynulejší.

Starý renderer

Nový renderer

Plynulejší animace

Starý renderer při načítání nového obsahu opakoval obrázky, což mělo za následek zadrhávání. Nový renderer při načítání používá obrázky s nižším rozlišením, takže animace jsou plynulejší.

Starý renderer

Nový renderer

Vylepšené modelování objektů

Objekty ve Street View nyní vypadají mnohem lépe, protože nový renderer tvoří 360° model, který počítá se všemi možnými perspektivami. Na příklad linie na mrakodrapu byly dříve křivé, nyní jsou perfektně rovné.

Starý renderer

Nový renderer

Další příklad: nový renderer se nyní stará o to, aby budovy na kopcích stály vertikálně. Starý renderer takové budovy někdy zobrazoval šikmé.

Starý renderer

Nový renderer

Lepší podpora pro mobilní zařízení – WebGL

Nový renderer používá WebGL (v prohlížečích, které to podporují), což má za následek vyšší snímkovou frekvenci a lepší vykreslování – zejména na tabletech a smartphonech. Starý renderer na mobilních zařízeních používal “rybí oko”, oproti tomu WebGL používá sféru, která je mnohem blíže realitě. Na příklad ulice na níže uvedeném obrázku je rovná, ale starý renderer ji na mobilních zařízeních zobrazoval křivě.

Starý renderer

Nový renderer

Gesta Street View

Uživatelé nyní očekávají, že všechny aplikace budou podporovat známá gesta. Nový renderer podporuje stejná gesta, jako Android aplikace Google Maps.

Sledování pohybu na mobilních zařízeních

Mobilní zařízení vývojářům umožňují vyvíjet funkce využívající gyroskop nebo GPS. V novém Street View je možné se pohybovat a rozhlížet pouhým pohybem mobilního zařízení. Vývojáři tuto funkci mohou povolit nebo zakázat.

Lepší ovládání

Při ovládání Street View myší nebo touchpadem uživatelé na místě, kde se nachází další záběr malé “X”, šipky reprezentují směr pohybu a obdélník směr přiblížení pohledu.

Následující záběr

Následující centrovaný záběr

Čitelnější názvy ulic a popisy

Názvy ulic a další popisy se nyní zobrazují separátně. Zmizel problém s překrýváním.

Starý renderer

Nový renderer

Doufáme, že se vám nové Street View bude líbit.

Zdroj: googlegeodevelopers.blogspot.com.au/2016/08/new-javascript-street-view-renderer.html 

Mohlo by vás také zajímat: